Knižnica

Marec - mesiac knihy

Marec – mesiac knihy

V mesiaci marec sme sa venovali rôznym aktivitám, ktoré boli venované nielen  rozvoju čitateľskej gramotnosti, ale aj spomienke na Mateja Hrebendu, na ktorého počesť je mesiac knihy už od roku 1955 vyhlásený.

Priestory knižnice sa zaplnili zvedavými žiakmi, ktorí so záujmom plnili aktivity venované knihe. Mladší žiaci siahali po známych rozprávkach a tí starší si mali možnosť vyskúšať, napríklad, aj prepis textu z hlaholiky do slovenského jazyka.

6. - 12.marec bol venovaný Týždňu slovenských knižníc, pričom za hlavnú tému bol vyhlásený HOAX. Pozornosť sme teda upriamili na množstvo nepravdivých, či polopravdivých informácií, s ktorými sa denne stretávame v médiách. Spoločne sme tiež k danej problematike vytvorili plagát, ktorý sme umiestnili v priestoroch školskej  knižnice.

21.3. sme si pripomenuli Svetový deň poézie, pričom sme upriamili pozornosť na našich významných slovenských básnikov. Žiakom sa veľmi páčila zhudobnená verzia Sládkovičovej krátkej básne Dcérka a mať.

V rámci projektu Pisár sme sa zahrali na stredovekých pisárov, ktorí prepisovali knihy ručne. Žiaci si mohli v knižnici vybrať hocijakú knihu a odpísať z nej jednu stranu. Mohli si tiež stopnúť, koľko času im prepis trval.

Štvrtáci, pri príležitosti mesiaca knihy, vyrobili spoločnú originálnu 3D knihu s názvom Kniha je dar… Každý žiak samostatne vymyslel a veľmi pekne ilustroval svoj  vlastný príbeh.

Všetkým žiakom ďakujeme za aktívnu účasť na aktivitách, ktoré boli venované práve knihe.