Učivo - Mgr.Ľuba Tomanová

SJL -  Mgr.Tomanová Ľuba

Apríl /1.-2.týždeň/

SJL – 6. roč.

Priama reč  - učebnica str. 68, str. 70 – odpísať obsah zelenej tabuľky /Zapamätajte  si/ + cvičenie 6 do zošita, vymyslieť po 2 vety na priamu reč podľa schémy A,B,C v cvičení 6.

Str. 72 – Citoslovcia – str. 73 odpísať zelenú tabuľku /Zapamätajte  si/, str. 73/cv. 6a – vety odpísať a podčiarknúť citoslovcia. Str. 73 odpísať – Zaujímavosť o citoslovciach – vytvoriť 5 viet s citoslovciami.

Literatúra – str. 73 až  75 – Tatranská Kikimora - žáner: báj,  ukážku čítať, vypísať postavy, určiť druh rozprávania/ ja-rozprávanie alebo on-rozprávanie/, LD, LŽ, LF, vyhľadať v texte a napísať charakteristiku dcér tatranského prastarého vladára a nakresliť syna ježibaby Kikimory/str.74/.

Str. 76 až  78 – Zakliata Kráľova hoľa – Zdenka Laciková str. 158 – urobiť poznámky, str. 76 ukážku čítať, urobiť vonkajšiu kompozíciu /nadpis,.../, určiť schému a názov rýmu z prvých štyroch veršov.     /Nápovedu pre svoje úlohy nájdete v predchádzajúcich učivách,  ktoré sme robili spolu v škole!/

SJL – 7. roč.

Opakovanie učiva o jednoduchej vete str. 66 – učebnica str. 94 – odpísať  Vety členíme podľa obsahu/ zámeru/ ... po zloženia – to už nepíšete a  vytvoriť po 1 vete z každej /oznamovacej, opytovacej.../.

Učebnica  str. 67 – odpísať obsah krémovej tabuľky /Zapamätajte  si/  + vyhľadať si v zošite zo 6.  ročníka učivo - podmet a prísudok a zopakovať si to!!!

Str.67/ cv.7 – napísať vety a vyhľadať podmet a prísudok - /do zošita/.

Literatúra – Rick Riordan  – str. 163 – urobiť poznámky, str. 106 – ukážku Percy Jackson – Zlodej blesku čítať, vypísať postavy, určiť druh rozprávania, LD, LŽ, LF a napíšte na základe prečítanej ukážky, čo dokáže majstrovský blesk boha Dia, prvá zbraň vyrobená Kyklopmi.

Ak máte možnosť, pozrite si  aj filmovú podobu tohto diela.

SJL – 8. roč.

str. 88 – Zhodný a nezhodný prívlastok – str. 88, 89  prečítať  /Zapamätajte  si,/ cvičenie str. 89/4 – doplniť do viet v 4b cvičení  slová z cvičenia 4a. Odpísať rozposlanú pojmovú mapu- prívlastok!

Str. 90/cv. 8,9,10.

Literatúra – Denník – literárny žáner, str. 86 zelenú tabuľku odpísať, str. 109 – Móric August Beňovský - urobiť poznámky, str. 77 – ukážku Osudy a cesty grófa  Mórica Augusta Beňovského čítať, vypísať postavy, určiť druh rozprávania, LD, LŽ, LF.

str. 79Sue Towsendová – vyhľadať informácie o autorke na internete a urobiť krátke poznámky, ukážku Tajný denník 13 a polročného Adriana Molla - čítať, vypísať postavy, určiť druh rozprávania, LD, LŽ, LF.

SJL – 9. roč.

Opakovanie viet, vetných členov, rozbor viet /vety podľa vlastného výberu z učebnice SJL - 10 + 10 viet./

Literatúra – Jana Šimulčíková – str. 85 – čítať ukážku  Dievča s bocianími nohami,  vypísať postavy, určiť druh rozprávania, LD, LŽ, LF, na základe prečítanej ukážky napíšte do zošita charakteristiku postavy Eriky.

Začlenení žiaci:

Slovenský jazyk – práca s PL, opakovanie.

Čítanie – 2 ukážky z učebnice  každý týždeň prečítať, zaznamenať do zošitov názov prečítaných ukážok.