Učivo - Mgr.Ľuba Tomanová

Máj /4. týždeň/- Opakovanie

SJL – 6. roč. Prosím pojmové mapy a projekty na hodnotenie preposlať do 28. 5. 2020 !!!

Str. 81 – Prisudzovací sklad, dvojčlenná veta – str. 83- odpísať obsah zelenej  tabuľky /Zapamätajte  si/ + str. 84/cv. 5 správne spojiť vety a prepísať do zošita.

Literatúra – dokončite projekt Galéria spisovateľov s menami  dvoch autorov podľa vlastného výberu  - J. Rezník, K. Gillerová, M. Hlušíková. Informácie o autoroch nájdete v učebnici na str. 156-161 a z ukážok v učebnici /str. 96 -106/ si vypíšte mená postáv a tému. Nezabudnite na ilustráciu /znova nápovedu nájdete v predchádzajúcich učivách/, svoje projekty vypracujte na výkresy a prepošlite vyučujúcej cez messenger.

SJL – 7. roč. Prosím projekty na hodnotenie preposlať do 28. 5. 2020 !!!

Učebnica  str. 75-76 – dokončite projekt s názvom Vývoj písma - svoje projekty vypracujte na výkresy a prepošlite vyučujúcej cez messenger.

Literatúra - str. 140Jana Bodnárová - ukážku Starec a počítačový chlapec - čítať, vypísať postavy, zapíšte si LD - dráma, LŽ – rozhlasová hra, LF , odpíšte si text  na str. 145- Zistili ste. Ak máte možnosť vypočujte si túto rozhlasovú hru v hlavnej úlohe s Jozefom Krónerom.

SJL – 8. roč. Prosím pojmové mapy a projekt na hodnotenie preposlať do 29. 5. 2020 !!!

Učebnica str. 109 – Jednoduchá veta a jednoduché súvetie – str. 110- odpísať obsah zelenej  tabuľky /Zapamätajte  si/ + cv. 6 - prvé 2 vety v texte A a B odpíšte a zistite, či ide o vety alebo súvetie podľa príkladov  v cvičení.

Literatúra – vytvorte  projekt Vedecko-populárna literatúra s menami  dvoch autorov podľa vlastného výberu  - M. Bel, M. Kučera, V. Zamarovský, J. Skladaná. Informácie o autoroch nájdete v učebnici na str. 109-111, z poznámok, ktoré ste si mali vypracovať a z ukážok v učebnici. Nezabudnite na ilustráciu,  svoje projekty vypracujte na výkresy a prepošlite prefotené vyučujúcej cez messenger.

SJL – 9. roč. Prosím projekty na hodnotenie preposlať do 29. 5. 2020 !!!

Učebnica str. 103 – Náuka o jazyku a členenie jazykovedy – str. 104 – odpíšte si  obsah 2 zelených  tabuliek /Zapamätajte  si/ + str. 109 obsah 1 zelenej tabuľky.

Literatúra vytvorte  projekt Dráma  s menami  dvoch autorov podľa vlastného výberu  - W. Shakespeare, J.G.Tajovský, A.Vášová. Informácie nájdete v učebnici na str. 102, 105, 111, z poznámok, ktoré ste si mali vypracovať a z ukážok v učebnici. Nezabudnite na ilustráciu,  svoje projekty vypracujte na výkresy a prepošlite prefotené vyučujúcej cez messenger.

Začlenení žiaci 6.- 9. ročníka:

Slovenský jazyk – práca s úlohami na opakovanie,  s PL.

Čítanie – 2 ukážky z učebnice  každý týždeň prečítať, zaznamenať do zošitov názov prečítaných ukážok vypísať postavy.