5. roč.
14.lekcia otázky v min. čase začínajúce na DID  -je to pomocné sloveso v min. tvare odvodené od DO v Prít. čase
DID YOU HAVE a GOOD DAY? preložíme podľa slovesa have   ale dáme do min. času takže MAL SI /TY/ DOBRÝ DEŇ?
V PZ urobiť str. 103 /m 1, a 104 celú.Did you use znamená: Používal si ...?

6. roč.
Naučiť sa prirovnávať veci ku príd. menám - Je ľahký ako pierko :He is as light as a feather.
He is as fast as a lightning. On je rýchly ako blesk.Vypracovať v PZ str. 50. Výraz as wet as - preložíme taký mokrý ako..v SJ dáme myš oni povedia WE are as dry as a bone sme takí suchí ako kosť inside our tent v našom stane.

7.roč.
U lekára - 6.lekcia str. 68 v knihe máme vedieť pomenovať čo nás bolí: My ear, knee /koleno/ a back /chrbát/ hurts - bolí.
Ja mám I´ve got: a headache -bolesť hlavy, toothache - bolesť zuba,

I ´ve got a sore throat - bolavé hrdlo a sore eyes - bolia ma oči.
I ´ve got a cold - mám nádchu, a flu - chrípku.
I feel sick -Cítim sa chorý.
I don ´t feel well. Necítim sa dobre.
I am thirsty  - som smädný
I am hungry -
I am bored - nudím sa
I am tired - som unavený
I am hot - je mi horúco
I am cold - Je mi zima.
Prečítať si dialóg cv. 3 str. 68 slovíčka z 6A sa naučiť ku tomu.
V PZ urobiť časť 6A a poslať mi.

8.roč.
 6. lekcia  RElationships - VZŤAHY str. 68 Rozpráv ku prečítať je tam 1.podmienková veta If KEĎ ---prít. čas, budúci čas s will v druhej časti vety. Použ. na vyjadrenie hypotetickej budúcnosti alebo na vyjadrenie pravidiel čo platia.

Napr. KeĎ si hladný, dám ti jesť.
         IF you are hungry, I will give you some food.
IF I need anything, you will look after me.
KEĎ niečo potrebujem, postaráš sa o mňa. sloveso look after - starať sa.
Môže byť aj opačné poradie viet.1. ide bud. čas, potom if a za tým prít.čas.
He will not get us, if we climb a tree.
On nás nedostane, ked sa vysplháme na strom. NAŠTUDOVAŤ SI 1. podmienk. veta ZOZADU v PZ ku 6.lekcii str. 74.

Pošlem Vám cvičenia na Podm. vety domov a urobte ich.Treba pospájať cv. 4 čo si myslí antilopa z textu - tam je dosť If viet.
Urobiť časť 6A v PZ.