Učivo - Mgr.Ľuba Tomanová

Máj /3. týždeň/- Opakovanie – projekty a pojmové mapy
SJL – 6. roč.

Vytvorte do zošita pojmovú mapu s názvom: Hlavné vetné členy, svoje mapy prepošlite vyučujúcej cez messenger./Nápovedu nájdete v predchádzajúcich učivách./ Utvorte 5 viet a vyhľadajte podmet a prísudok  / pokračujte vo vetách ako počas online výučby/.

Literatúra – vytvorte projekt Galéria spisovateľov s menami  dvoch autorov podľa vlastného výberu  - J. Rezník, K. Gillerová, M. Hlušíková. Informácie o autoroch nájdete v učebnici na str. 156-161 a z ukážok v učebnici /str. 96 -106/ si vypíšte mená postáv a tému. Nezabudnite na ilustráciu /znova nápovedu nájdete v predchádzajúcich učivách/ svoje projekty vypracujte na výkresy a prepošlite vyučujúcej cez messenger.

SJL – 7. roč.

Učebnica  str. 75-76 – využite informácie z učebnice a vytvorte projekt s názvom Vývoj písma - svoje projekty vypracujte na výkresy a prepošlite vyučujúcej cez messenger.

Literatúra - str. 134SCOTT Ó DELL - ukážku OSTROV BELASÝCH DELFÍNOV - čítať, vypísať postavy, určiť druh rozprávania, LD, LŽ - robinsonáda, LF , napísať 5 predmetov, ktoré by ste si vzali na opustený ostrov a nájsť v texte, čo použila hlavná postava na výrobu hrotov a prečo.

SJL – 8. roč.

Vytvorte do zošita pojmovú mapu s názvom: Hlavné  a vedľajšie vetné členy, svoje mapy prepošlite vyučujúcej cez messenger. Nápovedu nájdete v predchádzajúcich učivách./ Utvorte 5 viet a určte vetné členy.

Literatúra – str. 96 – Jana Skladanáukážku  Slová z hlbín dávnych vekov - čítať,  určiť LD, LŽ, LF, vypracovať výťah /pozrite si učebnicu Slovenského jazyka str 107-108- zelená tabuľka/ z časti Šalamúnova múdrosť. Výťah prepošlite vyučujúcej cez messenger.

SJL – 9. roč.

Vytvorte do zošita pojmovú mapu s názvom: Jazykové štýly, svoje mapy prepošlite vyučujúcej cez messenger/

Literatúra – Alta Vášová  – str. 105 – čítať ukážku  Cyrano z predmestia,  vypísať postavy, LD - dráma, LŽ – muzikál, LF,   str. 111 – Budeme si pamätaťodpísať zelenú tabuľku - muzikál. Vyhľadajte v úvode článku meno autora drámy a jej názov.

Začlenení žiaci 6.-9. ročníka:

Slovenský jazyk – práca s úlohami na opakovanie.

Čítanie – 2 ukážky z učebnice  každý týždeň prečítať, zaznamenať do zošitov názov prečítaných ukážok vypísať postavy.