5. roč. str. 98 - otázka What are you like znamená Aký si?Viete sa opísať podľa vlastností v lekcii 12.
What is Carmen like? - AKˇA JE CARMEN? I THINK /MYSLˇIM SI/ SHE iS SHY BUT FRIENDLY.
dwStr. v PZ na vypracovanie: 94, 95 prejdeme si dnes pon. o 15.00.
Nová lekcia 13 - slovesá use - používať, want - chcieť a dalsie pod obrázkami všetky tvoria minulý čas koncovkou -Ed v oznam. vete. Ku tomu je cv. 1 str. 97 v PZ
Zápor v min. čase tvoríme s did not a sloveso v základnom tvare : did not live - nebýval, nebývali vo všetkých osobách rovnako a skracuje sa did not na didn ´t sloveso za ním odpíšeme celé  takže didn ´t live.
Ďalšie príklady: He didn ´t use his computer - On nepoužíval jeho počítač
                          She didn ´t want to learn - Ona sa nechcela učiť.
                           We didn ´t live in a tpwn.- My sme nebývali v meste.
                           They didn ´t laugh at a TV programme. Oni sa smiali na programe v TV.
UROBIŤ str. 97/2 cv. NAštudovať si predtým tabulku na str. 132 v PZ - o zápore vo všetkých osobách ako som napísala vety vyššie.
Ak mi žiaci 6. ročníka nič nepošlú, budú robiť komisionálne skúšky a týka sa to všetkých predmetov!!!Posielajte úlohy podľa zadaní z FYZIKY, ANJ, SJL, MAT, GEG, BIO, DEJ---do konca tohoto týždňa, ved v máji nastúpime do školy...

7.roč. čítať články na konci lekcie 5 a urobiť Revision v knihe do zošitov.,poslať..
8. roč. urobiť Revision z knihy na konci 5. lekcie
9. roč. urobiť Revision z knihy z 5 lekcie aj v PZ Progress CHec k z 5. lekcie poslať na MESSENGER.VŠETCI!!!