5. roč.
Skončiť ste mali urobenou 11 lekciou. POkračujeme 12. lekciou min. čas od byť - str. 131 v PZ vzadu je tabulka aj príkladové vety pod ňou, treba ich doplniť s was alebo were weren ´t wasn ´t a POSLAŤ MI TO NA OZNAMKOVANIE!!!
v PZ uROBI5 STRANY: 86, 87, 88, 89 a naučiť sa príd. mená generous - štedrý, mean - lakomý, miserable - biedny, úbohý, cheerful - veselý, worried - bojí sa,  a relaxed - uvoľnený a doplniť PZ str. 90, 91 s nimi.
Str. 91 sú spojkz a - and - ked viac synonym spájame a but - ale - ked hovoríme o opačných veciach, vlastnostiach. STR. 91/2 NA ZNÁMKY ROBIŤ TIEŽ:

6. roč. V3ETCI MI POŠLITE PROGRESS CEECK ZA 5: LEKCIOU STR: 52 treba vedieť porovnávanie s AS long AS - TAK dlhá AKO NAPR. 52/3 cv. 3 veta:I keep /NECHÁVAM SI/ my books at school, so my bag isn ´t heavy. DOPLNIŤ TREBA: It is AS LIGHT AS A FEATHER:JE TAKÁ ľAHKá AKO PIERKO.

POŠLITE mi na fcb aj vypracované cvičenie z knihy str. 61/5a - vety o sebe, svojom byte s 3. st. príd. mien.

EXPENSIVE - DRAHÝ - stupňujeme MORE expensive - drahší   a THE MOST expensive - najdrahší
FAMOUS - ZNÁMY, SLÁVNY podobne MORE FAMOUS - SLÁVNEJŠÍ     a THE  MOST FAMOUS - najslávnejší, v ostatných vetách stupňujeme ako krátke príd. mená čiže koncovky    long   -  longer - dlhší a  - the longest  - najdlhší

7. ročník úloha pre Viki: napísať sloh o známej speváčke - podľa otázok v cv. 1b urobí sa text o nej - ak neviete odpoved, vymyslite si.
ZAČNEME 6: LEKCIOU _ NAUČIť v PZ časť 6A SLOVÍČKA ZOZADU a zakrúžkovať správne slovo v dialógu na str. 68/3
poslať mi to odfotené. GRAMATIKA - DÁVAME RADY S  pomocným slovesom SHOULD - MAL BY SI za tým ide plnovýznam. sloveso - you should eat 5 times a day
mal by si jesť 5 krát denne
 OPAK jE SHOULD NOT skrátené na SHOULDN ´T - NEMAL BY SI - you shouldn ´t walk on the road- nemal by si chodiť po ceste
KU časti 6A urobiť PZ  dvojstranu.

8. roč. ZO záveru lekcie si prečítajte články o Austrálii a o Hurikánoch - vypíšte neznáme slovíčka a preložte si to.Precvičíte si trpný rod.Urobte REvision - Opakovanie z knihy str. 66 do zošita.

9. roč. naučiť sa slovíčka z č asti 5D a čítať články v knihe na str. 63, 64  dole máte rozličné výrazy na to isté v amer. a britskej angličtine naučte sa pre život.5D urobiť v PZ.