Učivo - Mgr.Ľuba Tomanová

Jún – 1. týždeň

SJL – 6. roč.

Budú vám doručené úlohy na opakovanie, ktoré vypracujte a prepošlite vyučujúcej cez messenger alebo iným dostupným spôsobom  do 5. 6. 2020.

Literatúra – vytvorte projekt Piesne s menami  dvoch autorov podľa vlastného výberu  do zošita. Informácie o autoroch nájdete v učebnici na str. 30-36 a z ukážok v učebnici. Nezabudnite na ilustráciu /znova nápovedu nájdete v predchádzajúcich učivách/,  svoje projekty vypracujte a prepošlite vyučujúcej cez messenger.

SJL – 7. roč.

Literatúra - str. 146Jozef Cíger Hronský - ukážku Sokoliar Tomáš spolu s filmovým scenárom - čítať, vypísať postavy, zapíšte si LD - dráma, LŽ – film, LF??? , odpíšte si text  na str. 154- Zistili ste. Ak máte možnosť, pozrite si aj sfilmovanú podobu diela.

SJL – 8. roč.

Literatúra – vytvorte  projekt Literatúra faktu  s menami  dvoch autorov podľa vlastného výberu  - Erik Newth, Laco Zrubec, František. Informácie o autoroch nájdete v učebnici na str. 99-111, a z ukážok v učebnici. Nezabudnite na ilustráciu,  svoje projekty vypracujte do zošita a prepošlite prefotené vyučujúcej cez messenger.

SJL – 9. roč.

Literatúra vytvorte  projekt Dráma  s menami  dvoch autorov podľa vlastného výberu  - W. Shakespeare, J.G.Tajovský, A.Vášová. Informácie nájdete v učebnici na str. 102, 105, 111 a z ukážok v učebnici. Nezabudnite na ilustráciu,  svoje projekty vypracujte na výkresy a prepošlite prefotené vyučujúcej cez messenger. Termín odovzdania je predĺžený do 5. 6. 2020.

Začlenení žiaci 6.- 9. ročníka:

Slovenský jazyk – práca s úlohami na opakovanie,  s PL.

Čítanie – 2 ukážky z učebnice  každý týždeň prečítať, zaznamenať do zošitov názov prečítaných ukážok vypísať postavy.