Učivo - Mgr.Vladimír Repa

geografia 8.ročník

Na strane 34 - 37 v učebnici si urobte poznámky Trnavský kraj, zamerajte sa na historické pamiatky, kúpele a priemysel. potom i poznámky odfoťte mobilom a pošlite mi sem na edupage alebo email repavladimir@gmail.com

Matematika  6. ročník
Zopakujte si základné vlastnosti trojuholníka v učebnici na strane 49. Vyriešte príklad 7. a 8 . a),b),c),d) do zošita. Riešenia v zošite si odfoťte mobilom a pošlite na EduPage alebo na email repavladimir@gmail.com.
Matematiika 7.ročník
na strane 56 je učivo PRIAMA ÚMERNOSŤ. Na vysvetlenie vám opakujem, že úmernosť znamená, že sa veličiny zväčšujú alebo zmenšujú. Aj nové učivo sa podobá tomu, čo sme sa učili o pomere, mierke mapy a pod. Učebnica nám veľmi jednoducho vysvetľuje priamu úmernosť na príklade z obchodu. Pod ním si odpíšte definíciu priamej úmernosti na str. 56. Dokončite tabuľku na str.56, odpíšte si ju do zošita a vypočítajte chýbajúce údaje. Úlohy v zošite odfoťte a pošlite na EduPage alebo na email repavldimir@gmail.com.

Geografia 7.ročnk
V učebnici na strane 74 si napíšte poznámky o štátoch severnej Európy a naučte sa. Ak o nich zistíte nejaké zaujímavosti zapíšte si ich do zošita a pošlite mi ich. Mobilom odfoť zošit poznámkami a pošli na Edupage alebo na email repavladmir@gmail.com.