2. ročník:
Lekcia 9 V dome - predložky in - v, on - na  under /andr/ - pod
SEE - VIDIE5 - Čo vidíš na obrázku v knihe? What can you see in the picture?
Odpovedáme: I can see /ˇAj ken sí/ a desk - stôl, lavicu,  a box - krabicu...všetky slovíčka zozadu knihy v 9.lekcii.
otázka: What ´s the time? /voc z tájm?/ Kolko je hodín?

Odp. It ´s 2 o ´clock. /ic čú o klok/. celé hodiny vedieť odpovedať.
DˇU STR. 19 v Prac. zošite cv. 4 odpovedať predložkami

3.roč.
Vedieť pomenovať veci v detskej izbe TĚMA. Riekanka - slovíčka vedieť zo str. 99 v knihe bin- kôš, tin - plechovka, big - veľký, fig - figa - doplniť v PZ riekanku str. 99 a str. 98 v PZ čísla kto nevie, vzadu v PZ sú medzi slovíčkami naa str. 143- UNIT 13.
Str. 100 PZ - podľa článku o Lolinej izbe vyfarbiť vymenované veci pillow - vankúš, blanket - prikrívka, shelf - polička, cupboard - skriňa všetky slovká sú v knihe na začiatku lekcie 13 pod obrázkami aj v zozname slov vzadu v PZ str. 143
I´ve got - ja mám, look - pozri, My favourite colour - moja obľúbená farba  - vyskytujú sa v článku.
Urobiť aj 2. cv. na str. 100 ku článku a aj str. 101.

4.ročník:
pokračujeme príd. menami : fast - rýchly, slow - pomalý, quiet - tichý, loud - hlučný všetky stupňujeme v 2. stupni koncovkou -er louder - hlučnejší,  quieter - tichší...
PZ str. 98/ 3 porovná vate zvieratá  a 99 urobiť podľa riekanky v knihe plus slovíčka z riekanky vedieť.