Profil školy História školy Súčasný stav školy

Súčasný stav školy

V tomto školskom roku 2011/2012 navštevuje našu školu 164 žiakov v desiatich triedach. 75 žiakov na I. stupni, 89žiakov na II. stupni a z toho je  23 žiakov v dvoch špeciálnych triedach. Naša škola je plnoorganizovaná.

V školskom roku 2011/2012 nadväzujeme v práci školy na dosiahnuté výsledky pri plnení úloh z minulých školských rokov, doplnené o úlohy navrhnuté Ministerstvom školstva Slovenskej republiky v Pedagogicko-organizačných pokynoch na školský rok 2011/2012. Pokračujeme vo vzdelávaní našich žiakov podľa vlastného školského vzdelávacieho programu pod názvom ROZLET Od 1. septembra 2011 sa to týka 1., 2., 3., 5., 6., 7. a 8 ročníka (ISCED I, ISCED II.).a  5., 6. a 7 ročníka ŠT.  ŠkVP Rozlet je určujúcim dokumentom pre orientáciu ďalšieho vzdelávania na našej škole. Rozlet je program, ktorý poskytuje našim žiakom dostatok vedomostí a spôsobilostí pre rôzne smery a odvetvia nášho občianskeho života.

V škole je zriadená počítačová učebňa s 23 kompletne vybavenými zosieťovanými počítačmi, pripojenými na internet, ktoré využívajú tak ako žiaci aj učitelia našej školy.

Na škole majú žiaci možnosť pracovať v týchto záujmových útvaroch: počítačový, Urob sám,  Školskí pátrači,Strom poznania,športový, Tvorivý žiak, plus záujumové útvary v ŠKD:Zábavníček I,II,III.

Škola je zapojená do projektov: Škola podporujúca zdravie, Infovek. Rozvíjame osvetovú, vzdelávaciu a výchovnú činnosť detí a žiakov, s dôrazom na environmentálnu výchovu a vzdelávanie k trvalo udržateľnému rozvoju zameranú hlavne na zdravé potraviny, čistú vodu, bezpečnú a zdravú dopravu, udržateľnú spotrebu energie. Snažíme sa o zvýšenie povedomia v oblasti separácie odpadov, prevencie pred znečisťovaním a poškodzovaním životného prostredia ako aj o  plnenie úloh vyplývajúcich z Národného programu podpory zdravia a Národného programu podpory duševného zdravia. Vysielame vlastné rozhlasové relácie v školskom rozhlase venované významným pamätným dňom, sviatkom a osobnostiam.

Medzi pravidelne organizované aktivity našou školou patria Dni športu, pasovanie prvákov, kultúrny program k Vianociam, kultúrny program ku Dňu matiek, karneval, návštevy Relaxu a Ekorelaxu, divadelné predstavenia. Dobrú spoluprácu máme  s DSS vo  Veľkom Blhu, s PZ SR vo Veľkom Blhu, so Štátnymi lesmi ako aj  so Strediskom environmentálnej výchovy SAŽP Drieňok - Teplý Vrch.