Vážení občania, 18. apríla si pripomíname Deň narcisov, deň boja proti rakovine. Žltými narcismi vyjadrujeme každoročne svoju finančnú a morálnu podporu onkologickým pacientom, keď prispievame na finančnú zbierku Ligy proti rakovine. Preto žiaci ZŠ s MŠ V Teplom Vrchu pod vedením pedagogického dozoru zorganizujú finančnú zbierku v tento deň pred Obecným úradom v čase od 10:30 hod. do 12:00 hod. Veríme, že podporíte ľudí, ktorí bojujú s touto zákernou chorobou svojimi finančnými príspevkami. Ďakujeme!

Deň učiteľov sa oslavuje v deň narodenia pedagóga Jána Ámosa Komenského. Tento deň je oslavou pedagogickej práce. Je vyjadrením uznania a úcty tým, ktorí profesionálne a zodpovedne pristupujú k učiteľskému povolaniu, odborne a s láskou vedú deti - žiakov k pochopeniu vlastného miesta a roly v spoločenstve, no i  k tomu, aby svojou hodnotovou orientáciou a správaním prejavovali zodpovednosť ku sebe samým, svojim blízkym a  aj k celej spoločnosti.

Pri tejto príležitosti sa v obradnej sieni obecného úradu Teplý Vrch dňa 27.03.2024  zišli všetci zamestnanci  Základnej školy s materskou školou  Pavla Emanuela Dobšinského na slávnostnom zápise do pamätnej knihy.

V slávnostnom príhovore starostka obce, Janka Janšová, vyzdvihla neoceniteľnú prácu našich zamestnancov, zvlášť všetkých pedagógov a popriala im veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote.

Touto cestu ,vedenie a celý kolektív zamestnancov Základnej školy s materskou školou  Pavla Emanuela Dobšinského Teplý  vyslovujú poďakovanie Obecnému úradu Teplý Vrch, ako aj pani starostke Janke Janšovej, za vrelé privítanie a ocenenie našej prace

Tešíme sa z tejto vzájomnej spolupráce a ešte raz vyslovujeme veľké ĎAKUJEME.

• Deň narcisov 2024

Milí rodičia a priatelia našej školy,

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

Viac o možnostiach prispenia ako i konkrétnej pomoci onkologickým pacientom, ktoré realizuje Liga proti rakovine nájdete na www.dennarcisov.sk

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vesmírna škola .

Dňa 27.03.2024 k nám zavítal astrológ z Popradu a predstavil našim žiakom vesmír. Videli sme slnečnú sústavu, západ slnka, vesmír, planéty a kométy. Bol to krásny zážitok pre všetkých. Naučili sme sa veľa nového záujímavou formou.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Morena .

Aj tento rok sme sa rozlúčili so zimou a zapálili sme Morenu za zvukov našich piesni.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Noc plná rozprávok .

V termíne od 22.03.2024 do 23.03.2024 sa v priestoroch našej školy konala akcia pod názvom Noc plná rozprávok. Zúčastnili sa jej žiaci prvého ročníka - Obláčikova trieda. Deti si hravou formou pripomenuli, kto to bol P. E. Dobšinský a čo všetko počas svojho života vytvorili. Pri tejto príležitosti sme si vytvorili aj Strom snov. Žiaci si mohli vyskúšať, aký ťažký mala život Popoluška, keď preberala hrášok, fazuľku, ryžu. Náš rozprávkový večer sme samozrejme ukončili rozprávkami. "Ak chcete, aby boli vaše deti inteligentné, čítajte im rozprávky. Ak chcete, aby boli vaše deti viac inteligentné, čítajte im viac rozprávok."

OZNAM

Na základe rozkazu prezidenta Policajného zboru čiastka 55 z 2. Júna 2023 na zabezpečovanie plnenia úloh v súvislosti s ochranou mäkkých cieľov s nadväznosťou na rozkaz Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rimavskej Sobote čiastka č. 12 z 6. Júna 2023 na zabezpečenie plnenia úloh v súvislosti s ochranou mäkkých cieľov na školách  dávame do pozornosti kontaktné údaje (telefónne číslo a emailovú adresu) na miestne príslušné oddelenie Policajného zboru na stránke školy: tel.číslo:0961683904 (Obvodné oddelenie Policajného zboru, Mieruč.311,98022 Veľký Blh,E-mail. oors.velkyblh@minv.sk

Digitálny žiak

Digitálny príspevok pre žiakov SR

• Chcem byť digitálny žiak

Projekt Digitálny žiak je určený pre žiakov základných, stredných a stredných odborných škôl. Na jeho konci je žiak schopný študovať digitálne, pripravený naplno rozvíjať svoj potenciál, získavať a zdokonaľovať svoje digitálne zručnosti, a teda uspieť v digitálnej dobe.

VŠETKY BLIŽŠIE INFORMÁCIE NÁJDETE TU: https://digitalnyziak.sk/

Infografika TU: digitalnyziak.docx

Vzdelávanie

Na našej škole dávame dôraz na poskytnutie čo najlešieho vzdelania pomocou moderných vyučovacích metód. Sme hrdí na dosiahnuté vysledky.

Štvrtok 18. 4. 2024

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím

Link na školenia